Staj Olanakları

Öğrenciler ve Mezunlar İçin


DESUM, DEÜ akademisyenlerine kuram ile uygulamayı bir arada sunan uluslararası bir ortam sağlamaktadır. DEÜ öğrencileri için DESUM’un iletişimi olan, yerli ve yabancı, her şirket kampüslerinin içine kadar taşınmış birer staj imkânı sağlayan ortam fırsatıdır.

Özellikle mühendislik alanlarında eğitim alan öğrencilerin ihtiyaç duyduğu pratiğe yönelik deneyim kazanma fırsatı DESUM ile işbirliği içinde olan şirketlerde yapılan staj imkânları ile elde edilebilmektedir.

DEÜ bünyesinde düzenlenen seminer, eğitim ve konferanslara katılma imkânı öğrencilere hem bilgi edinme olanağı sunmakta, hem de bu bölgede yer alan teknoloji şirketlerinin ve/veya bölge ile yakın iletişimdeki risk sermayesi, hukuk ve yönetim danışmanlığı şirketlerinin Türk ve yabancı liderleri ile tanışma, bilgi alışverişinde bulunma olanağı sunmaktadır.

DESUM’un hedeflerinden biri de öğrencilerin geleceklerini yönlendirmelerini sağlamak, edinecekleri tecrübe ve bilgi birikimiyle Türkiye’nin teknoloji üreten genç, dinamik ve girişimci şirketlerini kurmalarına ortam hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda Akademik Kuluçka Merkezi’ne öğrenciler tarafından kurulan girişimci Ar-Ge şirketleri de kabul edilmektedir. Bu Merkeze başvuran öğrencilerden başvuru ücreti alınmamakta, başta DEÜ'lü olmak üzere  öğrenci şirketlerine başarı oranı ve ihtiyaç duyulan destek oranına bağlı olarak DESUM tarafından belli bir süre kira erteleme olanağı sunabilmekte; sonrasında da kira indirimi sağlanabilmektedir.

Ayrıca DESUM Yönetimi hem kendi kurumsal bilgi birikimini paylaşma yolu ile, hem de düzenlediği konferans, workshop, toplantı, bilgilendirme seminerleri ile DEÜ öğrencilerine girişimcilik, şirket kurma, teknoloji geliştirme bölgeleri faaliyetleri, proje işbirliği, ortaklıkları konularında bilgi paylaşımında bulunmakta; öğrencilerin fikir ve projelerinin hayata geçirilebilmesi için danışmanlık sağlanmaktadır.

Staj başvurusunda bulunmak için buraya tıklayın.